Kaip gydyti peršalimą?

Peršalimas  yra užkrečiama virusinė viršutinių kvėpavimo takų (nosies ir gerklės) infekcija. Dažniausi peršalimo simptomai yra sloga, gerklės ir galvos skausmai, kosulys, bendras silpnumas. Peršalimas yra viena dažniausių ligų, kuria žmogus vidutiniškai serga kartą per metus. Peršalimas nėra pavojingas ir praeina per 3-7 dienas. Peršalimas dažnai painiojamas su rimtesne liga – gripu, kuriam būdinga aukšta temperatūra, šaltkrėtis, kaulų ir raumenų skausmai. Gripas daug pavojingesnis už peršalimą, nes gali sukelti komplikacijas (pvz. plaučių uždegimą).

Peršalimo simptomai pasireiškia 75 % žmonių, susidūrusių su virusais. Simptomai pasireiškia praėjus 1-2 dienoms po apkrėtimo ir yra organizmo apsauginės reakcijos – čiaudulys, sloga, kosulys. Tokiu būdu organizmas bando „išvyti“ virusą iš organizmo. Taip pat čiaudint virusai plinta, yra perduodami aplinkiniams.

Pačiam peršalimui gydyti vaistų nėra. Tik ligonio imuninė sistema gali susidoroti su infekcija. Per keletą dienų ji pradeda gaminti antikūnus, efektyviai kovojančius su peršalimą sukėlusiu virusu. Tad peršalimo gydymo būdai yra grynai simptominiai. Tarp jų yra analgetikai (aspirinas ar paracetamolis). Taip pat naudojami antihistamininiai preparatai gleivinių uždegimui malšinti. Šilta ir drėgna aplinka palengvina simptomus. Dažniausiai naudojami naminiai vaistai yra karštos vaistažolių arbatos.

persalimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *