Trys būdai nugalėti operacijos baimę

chirurgijos paslaugosNors chirurgijos paslaugos gali būti labai efektyvūs sprendimai siekiant išspręsti įvairias sveikatos problemas, tačiau daug žmonių šio gydymo tipo tiesiog labai bijo. Bijoma įvairių dalykų: narkozės kaip sąmonės atjungimo, fakto, jog būsite kurį laiką tarsi miręs, žinios, kad kažkas lįs į jūsų vidurius ir juos pjaustys bei kitų dalykų. Kartais vien dėl to žmonės ilgai atidėlioja svarbias operacijas ir kenčia kažkokios ligos simptomus. Tačiau chirurgija yra pažangus gydymo būdas ir kiekvienas žmogus, norintis pasirūpinti savo sveikata, neturėtų atsisakyti tokios paslaugos. Kur kas geriau yra stengtis nugalėti savo baimę. Kaip?

Atlikite savo tyrinėjimus

Jeigu norite mažiau bijoti, pirmiausia iš anksto domėkitės tomis chirurgijos paslaugomis. Internete dabar pilna informacijos, kokios yra ligos, kaip jos gydomos, kaip atrodo operacija. Forumuose ir straipsniuose galite rasti daug žmonių, pasakojančių, kaip jiems buvo atlikta viena ar kita procedūra, kaip chirurgija suveikė būtent jiems. Skaitykite ne tik apie pačią operaciją, jos eigą, jos galimus šalutinius poveikius. Įvertinkite tai, kad rizikos ir šalutinio poveikio tikimybė visuomet labai maža. Taip pat įvertinkite tai, kokie padariniai bei šalutiniai poveikiai laukia tuomet, jeigu nesidarysite operacijos. Tikėtina, kad šis kelias yra daug rizikingesnis, nes didelė tikimybė, kad jūsų sveikatos sutrikimai progresuos bei komplikuosis.

Pasirinkite patikimą chirurgą

Jeigu bijote, patikėkite save į tikrai geras rankas. Chirurgijos paslaugos yra teikiamos ne tik bazinėse ligoninėse ir poliklinikose, bet ir privačiose klinikose. Galbūt kaip tik jose jūs rasite išgirtus, nuopelnų turinčius, žmonių mėgstamus profesionalius chirurgus. Žinoma, kad nesmagu gultis po peiliu chirurgo, kuriuo daug žmonių yra nusivylę. Geriau rinkitės patikimą.

Pasidomėkite reabilitacijos terminu

Neverta fantazuoti, kad po operacijos jau kitą dieną vėl eisite į darbą ar galėsite sportuoti. Pasidomėkite, kokia yra jūsų atsistatymo po operacijos eiga. Kiek laiko tai truks, ar ambulatorinė chirurgija jus taip pat paguldys ir ilgam į ligoninės lovą, ar reikės važiuoti vėliau į sanatorijas ir t.t. Visa tai padės jums susiplanuoti tinkamą laiką. Ko gero, yra daug darbų, kuriuos vertėtų padaryti iš anksto, prieš atliekant operaciją, kad po to galėtumėte ramiai, nesukant sau galvos tiesiog sveikti. Tai nebus tokios atostogos, kokias jūs labiausiai mėgstate, tačiau laiką planuosite panašiai kaip prieš jas – viską atlikti iki jų, kad grįžus į darbą nereikėtų iškart dirbti už tris ir daryti nepadarytus darbus.

Įvardinkite savo baimes

Galbūt vienas iš dalykų, kurių bijote labiausiai – išsakyti savo baimes? Tačiau psichologija visada pataria įvardinti savo baimes, nes jas garsiai pasakius, dažniausiai palengvėja. Sakykite taip: „Aš, Vardas Pavardė, bijau, jog man bus atlikta burnos chirurgija, nes bijau, kad operacijos metu mirsiu“. Jeigu mirtis yra jūsų pagrindinė baimė. Ištarkite tai garsiai kelis kartus ir pačius ims juokas, kad bijote to. Kai bijote tik viduje, viskas atrodo labai pavojinga. Kai ištariate tai, galite reaguoti adekvačiai, tarsi reaguotumėte į kito žmogaus baimę. Kito žmogaus baimę mes visada galime suvokti racionaliai, mes esame linkę nuraminti kitus žmones, guosti juos logiška informacija, pavyzdžiui, kad bendroji chirurgija yra visame pasaulyje labai patikimas ir sėkmingas dalykas, kad niekas nemiršta per tokias operacijas, arba vienas iš milijono. O tai reiškia, kad eiti per perėją yra statistiškai pavojingiau. Įvardinkite baimes, o vėliau kalbėdami trečiuoju asmeniu apie save, nuraminkite: „Dabar klausyk tu, Varde Pavarde, nusiramink, tau viskas bus gerai kaip ir šimtams kitų, ir ruoškis operacijai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *