Miofunkcija – vis didesnio populiarumo susilaukiantis gydymo metodas

Liežuvio laikymo, kvėpavimo problemos, sąkandžio netaisyklingas formavimasis – dažnai šios problemos yra sukeltos netinkamų įgautų ar išsiugdytų įpročių. Miofunkcija – tai toks gydymo metodas, kuris padeda šiuos įpročius pakeisti į gerus ir taip nesutrikdyti vaiko vystymosi. Miofunkcija būna sudaryta iš įvairių pratimų, kurie apima veidą, lūpas, liežuvį ir kaip jie yra judinami, kaip liežuvis yra laikomas natūralioje pozicijoje. Miofunkcijos populiarumas yra toks didelis, nes tai neskausmingas būdas padėti vaikui. Čia nėra jokių sudėtingų operacijų ar medikamentų, tik pratimų visuma, kuri padeda formuotis vaiko įpročiams.

Kokias problemas išsprendžia miofunkcija?

Daugybė įpročių formuojasi dar ankstyvame amžiuje. Pavyzdžiui, per ilgas čiulptuko naudojimas, nykščio čiulpimas ar nagų kramtymas – visa tai yra neigiami įpročiai. Miofunkcija padeda šių įpročių atsikratyti ir išspręsti su jais atėjusias problemas. 

Taip pat vienas ydingas įprotis, kuris turi daug įtakos net veido formavimuisi – kvėpavimas per burną. Taip gali atsitikti dėl liežuvio laikymo apačioje, o ne prigludus prie gomurio. Miofunkcija padeda susiformuoti įpročiui liežuvį laikyti viršuje ir kvėpuoti per nosį. Tai padeda išvengti kvėpavimo takų problemų, ortodontinio gydymo netaisyklingai išdygusiems dantims ir dar daugiau.

Miofunkcija taip pat gali padėti atsikratyti ir dantų griežimo, miego ar kramtymo sutrikimų. Tokie sutrikimai dažnai pasitaiko ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Anksti pradėta miofunkcija garantuoja geresnius rezultatus

Įpročių pakeitimas yra sudėtingas dalykas. Todėl juos keisti reikėtų pradėti kuo anksčiau. Miofunkcija dažniausiai yra taikoma vaikams nuo 5 metų, kad vaikas sugebėtų atlikti ir suprasti jam skiriamus pratimus. Miofunkcija pradėta jauname amžiuje gali lengviau padėti vaikui. Taip pat vaiko įpročius pakeisti yra lengviau nei suaugusio žmogaus. Tačiau pasitaiko atvejų, kai miofunkcija yra reikalinga ir suaugusiems. Tačiau toks gydymas gali užtrukti kiek ilgiau. 

Nuolatos atliekami miofunkcijos pratimai padeda greičiau atsisakyti negerų įpročių, kurie gali pakenkti ateityje vystymuisi. Todėl pastebėjus net mažiausius pakitimus rekomenduojama kreiptis pas specialistus. Gydytojai peržvelgs problemą ir parinks tinkamą gydymą, vienas iš jų – miofunkcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *