Kontaktiniai lęšiai vaikams: ką reikia žinoti?

kontaktiniai lęšiai vaikamsNors stilingi akiniai atlieka vieną svarbiausių vaidmenų, kuriant bendrąjį aprangos stilių, optikos salono darbuotojai teigia, kad itin didelio dėmesio sulaukia ir kontaktiniai lęšiai. Tiesa, nors minėtasis sprendimas dažniausiai rekomenduojamas pilnamečiams, praktika rodo, kad vis dažniau lęšius renkasi vaikai bei paaugliai. Primename, kad lęšius gali nešioti tie, kas geba pasirūpinti kasdiene lęšių priežiūra.

Vaikų ir paauglių akys yra kur kas jautresnės nei suaugusiųjų, todėl ieškodami tinkamų kontaktinių lęšių, didžiausią dėmesį skirkite jų kokybei. Rinkitės tik puikiai deguonį praleidžiančius lęšius ir laikykitės visų gamintojo rekomendacijų. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, galima rinktis vienos dienos, dviejų savaičių ar mėnesio kontaktinius lęšius.

Nors konkretus amžiaus cenzas kontaktinių lęšių nešiojimui nėra nurodomas, daugelis optikos salonų teigia, kad paprastai minėtoji korekcijos priemonė rekomenduojama jaunimui nuo 14 metų. Tiesa, negalima pamiršti, kad ne visi vaikai yra vienodai atsakingi. Lęšius turėtų nešioti tie, kas negailės savo laiko ir pastangų tinkamai jų priežiūrai. Jei lęšius norite pirkti jaunesnio amžiaus vaikui, primename, kad turėsite pasirūpinti jo kontrole – netinkamai prižiūrimi kontaktiniai lęšiai gali tapti įvairių infekcijų ir susirgimų priežastimi.

Kontaktinių lęšių populiarumą lemia tai, kad, priešingai nei akiniai, lęšiai yra visiškai nepastebimi ir netrukdantys. Be to, tai puikus pasirinkimas tuo atveju, jei paauglys vertina aktyvų gyvenimo būdą, daug keliauja ar sportuoja. Lęšiai yra nepamainomi ir prastomis oro sąlygomis, pvz., esant stipriai lietui, sningant ar nukritus oro temperatūrai. Specialistai linkę kalbėti ir apie didesnį saugumą – manoma, kad lęšiai yra kur kas saugesnis sprendimas, kadangi net ir patys kokybiškiausi akiniai gali sulūžti, o nelaimės atveju – jų stiklas gali suskilti ir sužeisti.

Kitas klausimas – kontaktinių lęšių įsidėjimas ir išėmimas. Daugelis tėvų bijo, kad jų vaikai nesugebės atlikti kasdienių lęšių keitimo darbų. Tiesa tokia, kad paprastai vaikai tai daro kur kas geriau nei suaugusieji, greičiau mokosi ir turi didesnę motyvaciją. Kur kas svarbiau – tinkama lęšių priežiūra ir asmeninė higiena. Primename, kad lęšius galima imti tik švariomis rankomis, būtina reguliariai keisti jų laikymo tirpalą, karts nuo karto lęšius valyti. Be to, kontaktiniai lęšiai turi būti reguliariai keičiami. Tai būtina daryti net ir tuo atveju, jei vaikas nejaučia jokio diskomforto. Primename, kad ne su visais lęšiais galima miegoti, todėl, jei vaikas susiruošė į ilgesnę kelionę ar vakarėlį ir nenori nusiimti lęšių, jam reikės specialios struktūros korekcinės priemonės (šiuo atveju rekomenduojami silikono hidrogelio lęšiai).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *