Gydytojai įspėja moteris – menstruacinė taurelė turi būti pasirenkama ir naudojama tinkamai

moteris

Moderniosios medicinos pažanga yra akivaizdi ir tai labai pastebima kai kalba pasisuka apie moteriškas problemas ir ligas. Menstruacinė taurelė Lietuvoje didesnės paklausos sulaukė ne taip jau ir seniai – vos prieš kelerius metus, kai tuo tarpu kitose šalyse ši priemonė naudojama jau daugiau nei dešimtmetį. Tačiau, gydytojai pabrėžia, kad nevalia rinktis pigių priemonių, nes vis dėlto – tokios menstruacinės taurelės gali sukelti nemalonių komplikacijų, jeigu jos yra pagamintos iš neleistinų medžiagų. Tai yra pakaitalas įklotams bei tamponams, tačiau tai nereiškia, kad šios priemonės nekenkia. Jos kenkia tuomet, jeigu pasirodo, kad gaminys yra pažeidžiantis visus reikalavimus. Tad, į ką moterys turi atkreipti dėmesį renkantis menstruacinę taurelę?

Gamyba yra griežtai reguliuojama. Būtina žinoti, kad šių taurelių gamyba ir prekyba yra reguliuojama. Trumpai tariant, menstruacinė taurelė turi būti pagaminta iš visiškai nekenksmingų medžiagų. Norint jomis prekiauti, būtinas atitinkamas sertifikavimas. Jeigu radote pasiūlymų internete, kur kainos yra daug žemesnės nei įprastai, būtinai skaitykite informaciją. Joje turi būti nurodyta viskas – iš kokių medžiagų taurelė pagaminta, kur ji pagaminta, turi būti nurodomi sertifikatai ir t.t. Jokiu būdu nesugalvokite rinktis gaminių, kurie yra neaiškios kilmės.

Prieš įsigijimą, pasidomėkite menstruacinės taurelės naudojimo ypatumais. Galbūt tokia priemonė jums nebus priimtina. Nors tai yra vienas geriausių būtų išvengti nemalonumų menstruacijų metu, kartais pasitaiko moterų, kurios nenori naudoti šios priemonės dėl per mažo žinių bagažo. Menstruacinės taurelės įprastai gaminamos iš moterų organizmui nepavojingų medžiagų. Ko gero tikslinga teigti, jog tokia priemonė yra tiek ekonomiškesnė, tiek ekologiškesnė, tiek ir patikimesnė nei įprasti higieniniai įklotai ar tamponai.

Naudojimo laikas yra ribotas. Kai kur galite matyti informaciją, jog menstruacinė taurelė gali būti naudojama kelerius metus. Tačiau, tai ne visada tiesa. Gydytojai pataria ją keisti bent jau kas du metus. Aišku, naudojimo metu būtina laikytis visų reikalavimų – taurelę reikia reguliariai išplauti, dezinfekuoti ir t.t.

Jeigu galvojate apie menstruacinė taurelės įsigijimą ir naudojimą, jokiu būdu to nedarykite prieš tai nepasidomėjusios visais niuansais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *